Data wydarzenia: 29.11.2019 18:00 - 29.11.2019 19:00
Miejsce wydarzenia: Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku, ul. Szafranka 7

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku zaprasza na „Rozmowy przy kawie o stresie, lęku i traumie”.

Wykład (o charakterze coachingowym) prof. zw. dr hab. n. med. Jadwigi Jośko-Ochojskiej odbędzie się w Bibliotece Głównej przy ul. Szafranka 7. Wstęp jest wolny. 

Wykład połączony będzie z promocją książki pt. „Rozmowy przy kawie o stresie, lęku i traumie” autorstwa Jadwigi i Andrzeja Ochojskich.

Autorzy:

Nasza książka adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców. Ma temu służyć przyjęta tu konwencja rozmowy. Z jednej strony rozmówcą jest humanistą, z drugiej strony, uczestniczką rozmowy jest profesor nauk medycznych. Dzięki zastosowanej konwencji książka jest przekazem wiedzy w formie zrozumiałej i przystępnej.

 

Żyjemy w stresie, kobiety ciężarne odczuwają różne lęki, często spotykamy się ze zjawiskami dręczenia psychicznego w domu, czy w pracy, przeżywamy traumy, a nawet dziedziczymy je i przekazujemy w dziedzictwie, nie zdając sobie z tego sprawy, zaś na świecie coraz głośniej mówi się o dojmującym braku empatii, który może stanowić wielkie zagrożenie. To są problemy dotyczące wszystkich. Do wszystkich też adresujemy naszą książkę, zaś naukowcy, lekarze praktycy, czy studenci kierunków medycznych znajdą w niej ciekawy, najnowszy materiał naukowy z zakresu medycyny.

 

Nasze rozmowy nie prowadzą do sformułowania prostych recept na życie. Nakłaniają jednak do zastanowienia się nad nim i nad sobą samym. Czasem taka refleksja bywa punktem zwrotnym w życiu, lub światełkiem w tunelu. Jeśli jeszcze poparta jest rzetelną wiedzą, to może być istotną pomocą dla każdego.