Dziś na srebrnym ekranie oglądaliśmy premierowy odcinek pierwszych "Kuchennych Rewolucji" w naszym mieście. Byliście w "Szynku u Fojermana"? Pomoc Magdy Gessler była restauracji potrzebna?

"Kuchenne Rewolucje" w Rybniku Golejowie Magda Gessler przeprowadzała we wrześniu. Na uroczystej kolacji gościł m.in. prezydent Piotr Kuczera z małżonką. W październiku restauratorka przeprowadziła "wizytę kontrolną". (więcej tutaj: https://rybnik.dlawas.info/wiadomosci/pierwsze-rewolucje-magdy-gessler-w-rybniku-za-nami/cid,9728,a)
Restauracja "Dzika Róża" funkcjonuje po rewolucjach pod nową nazwą - "Szynk u Fojermana", która nawiązuje do budynku straży pożarnej, w której znajduje się lokal. W samej restauracji akcentów strażackich jest więcej, o czym można było się przekonać w dzisiejszym odcinku. Restauracja uzyskała rekomendację Magdy Gessler, która chwaliła "Szynk" za bardzo dobrą kuchnię, zwłaszcza żur, galet i kotlety mielone. Wśród propozycji restauratorki w nowym menu jest też tort malinowy mocno zakrapiany, kotlet macany, kassler wędzony w sosie grzybowym czy carpaccio z grilowanej papryki.