Data wydarzenia: 15.06.2018 09:00 - 17.06.2018 22:00
Miejsce wydarzenia: Rybnik (wg załączonej mapy wydarzeń)

Złota Lira, Marcin Wyrostek, Krystyna Giżowska i Czerwone Gitary! Margaret, Lanberry, Feel i Gromee! A prócz tego Kabaryjton, Strefa Kibica i mnóstwo innych atrakcji – tak zapowiadają się tegoroczne Dni Rybnika, które ruszają w piątek. Bawimy się przez trzy dni na rynku, kampusie, stadionie oraz placu przy urzędzie miasta, od 15 do 17 czerwca.

Na rynku: Marcin Wyrostek, Krystyna Giżowska, Czerwone Gitary

    Rynek będzie główną areną prezentacji jakże lubianych w Rybniku orkiestr dętych. Za sprawą międzynarodowego festiwalu „Złota Lira” i związanych z imprezą parad, prezentacji i koncertów, w centrum miasta rozbrzmiewać będą ekspresywne wykonania popularnych utworów w orkiestrowych aranżacjach. Gościem festiwalu będzie Marcin Wyrostek.

    Rynek będzie też należał do seniorów – w ramach święta miasta zorganizowane zostaną  IV Rybnickie Dni Seniora, obejmujące m.in. wykłady, prelekcje, koncerty, występy osób starszych zaangażowanych w działalność artystyczną. Wystąpią m.in. Krystyna Giżowska i Czerwone Gitary. Program Dni Seniora: https://www.rybnik.eu/mieszkaj/kalendarz-wydarzen/wydarzenie/rybnickie-dni-seniora-po-raz-czwarty/

Koncerty gwiazd: Margaret, Lanberry, Feel, Gromee

    Tradycją Dni Rybnika są koncerty gwiazd. Także i  w tym roku nie zabraknie znanych artystów polskiej sceny muzycznej. W ramach Lata na Maxxxa wystąpią: Margaret, Lanberry, Feel i Gromee. Koncerty odbędą się w sobotę, 16 czerwca, na parkingu przed Urzędem Miasta Rybnika

Na Kampusie: Strefa Kibica

    Nie lada gratka czeka kibiców piłki nożnej, którzy z niecierpliwością czekają na rosyjski Mundial 2018. Wszystkie mecze mistrzostw świata w piłce nożnej, w tym reprezentacji Polski, obejrzeć będzie można w rybnickiej strefie kibica, usytuowanej na Kampusie. Będzie ona działać od 14 czerwca do 15 lipca. Na kibiców czekać będzie telebim oraz blisko tysiąc miejsc do oglądania meczów. Nie zabraknie także strefy gastronomicznej oraz imprez towarzyszących.

Kabaretowy stadion

    Atrakcji nie zabraknie także na stadionie miejskim. Tu zorganizowany zostanie  KabaRYJton, czyli nawiązujący do „Ryjka” kabaretowy maraton z udziałem czołowych polskich kabaretów.

Ku czci św. Antoniego
   
Dni Rybnika to tradycyjnie także czas, w którym rybniczanie czcić będą patrona miasta. Już dziś zapraszamy do udziału w niedzielnej, uroczystej sumie odpustowej w bazylice i tradycyjnej procesji ulicami Rybnika z zabytkową figurą św. Antoniego.

Święto Miasta to także szereg wydarzeń i atrakcji dodatkowych, wśród nich Papieski Rajd Rowerowy, Jarmark Staroci i Rękodzieła, Wioska Ginących Zawodów (pokazy dawnego rzemiosła), piknik na kampusie i animacje dla dzieci. Poza głównymi „arenami”, wydarzenia zorganizowane zostaną także w: bibliotece, Teatrze Ziemi Rybnickiej, halo! Rybnik, Muzeum w Rybniku oraz na deptaku.
 
Szczegółowy program Dni Rybnika na plakacie.
Program_Dni Rybnika 2018.pdf