Tegoroczny Ryjek został odwołany, wydarzenie nie zostanie przeniesione na inny termin. Odbędzie się jedynie Niejubileuszowy Koncert Galowy, który będzie można obejrzeć w telewizji. Osoby, które kupiły bilety otrzymają zwrot pieniędzy oraz możliwość pierwszeństwa zakupu biletów na RYJEK 2021.

- Decyzją rządu, od jutra do 29 listopada, zostaną zamknięte wszystkie teatry, kina, muzea, galerie i domy kultury. To w oczywisty sposób wymusza na nas odwołanie tegorocznej Rybnickiej Jesieni Kabaretowej planowanej na 20 i 21 listopada 2020 roku. Nie przenosimy wydarzenia na inny termin. Zorganizujemy jubileusz 25-lecia za rok. Osoby, które kupiły bilety otrzymają zwrot pieniędzy oraz możliwość pierwszeństwa zakupu biletów na RYJEK 2021, jako dowód naszej wdzięczności za to, że pomimo pandemii zdecydowały się kupić wejściówki na RYJEK 24 i pół - informują organizatorzy.

Jednocześnie z serca zapraszamy na wyjątkowe, niejubileuszowe wydanie Ryjka na antenie Polsatu 29 listopada od godziny 20:00! Koncert będzie też okazją do podsumowania współpracy festiwalu ze stacją telewizyjną. Program poprowadzi Kabaret Młodych Panów, a na ekranie zobaczymy nie tylko gospodarzy, ale też Kabaret Moralnego Niepokoju, Smile, Ani Mru-Mru, Kabaret Skeczów Męczących, Limo, Grzegorza Halamę i Łukasza Lotka Lodkowskiego.