Są silni, zdeterminowani i diabelnie wytrzymali, a siła mięśni dorównuje sile umysłu. Udział w „Ninja Warrior Polska” to dla nich doskonały egzamin ze sprawności. Walczą nie tylko o tytuł pierwszego polskiego Ninja Warrior, ale także o 150 tys. złotych. Z wyzwaniem zmierzy się m.in. budowlaniec Kacper Lipski z Rybnika.

Który z zawodników z woj. śląskiego powalczy w finale show Polsatu, przekonamy się już 23 marca o godz. 20:05. W skrócie o zawodnikach informuje Polsat:

31-letni Krystian Kisielewski z Tychów to trener personalny i trener siatkówki. Sport odgrywa w jego życiu bardzo ważną rolę. W młodości brakowało mu pokory, której nauczył się właśnie dzięki aktywności sportowej. Amatorsko pływa, lubi także jazdę na rowerze, wspinaczkę górską i biegi z przeszkodami. Ma na swoim koncie wiele dokonań sportowych: był w półfinale mistrzostw Polski z siatkarzami juniorów BBTS Bielsko Biała, wygrał w seriach open Runmageddon i Barbarian.

27-letni Kacper Lipski z Rybnika z zawodu jest budowlańcem. Przez problemy z prawem w młodości znalazł się w schronisku dla nieletnich w Łańcucie. – W 2012 roku wypuściłem do sieci film z moimi umiejętnościami parkour dla światowej federacji, ubiegając się tym samym o sponsoring – wspomina Kacper. - Udało się! Zostałem doceniony przez federację, co dodało mi mobilizacji do większego rozwoju i ciężkiej pracy nad sobą.


23-letni Łukasz Tański z Gliwic to instruktor wspinaczki, który uprawia ją od 10 lat. Jego udział w show to zupełny przypadek, nie przygotowywał się nawet do niego. Hobbystycznie rozprawia się z samochodami jako mechanik.

39-letni Grzegorz Lisowski z Świętochłowic prowadzi własna agencję reklamową, w której zajmuje się grafiką reklamową oraz stronami www. Ulubioną dziedziną sportową są biegi OCR. - Wielokrotnie udawało się stawać się na podium, z czego jestem bardzo dumny – mówi Grzegorz. – Aż dwa razy zająłem 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej na Mistrzostwach Polski na długim dystansie.

30-letni Adrian Chrobak z Sosnowca na co dzień pracuje jako instruktor wspinaczki. Interesuje się ponadto kalisteniką, lubi treningi siłowe, jazdę na rowerze, a także rozciąganie i elementy jogi oraz medytacji. Sporo czasu spędza, ucząc się nowych „skilli” kalistenicznych, takich jak flagi czy stanie na rękach.

32-letni Mariusz Bulandra z miejscowości Zabrzeg to pracownik fizyczny. W domu ma zrobioną własną siłownie, na której pracuje nad swoją muskulaturą. Od kiedy pamięta, interesowała go akrobatyka. - W wolnych chwilach staram się utrzymywać odpowiednia formę - wyjaśnia. - Systematycznie, przynajmniej raz w tygodniu, udaję się do parku trampolin, co jest moim głównym zainteresowaniem.

Materiały prasowe, Polsat, zdj. M. Piórko / Polsat