Nasza wiadomość to oczywiście primaaprilisowy żart :-) Nutrie na dobre zadomowiły się nad Nacyną, a mieszkańcy chętnie je dokarmiają. Stworzenia te stały się bohaterami reportażu w publicznej telewizji, a niektórzy chcieliby nawet widzieć je w nowym herbie Rybnika. Wielbiciele nutrii postanowili więc zorganizować wydarzenie, które będzie promowało zarówno nasze miasto, jak i te sympatyczne zwierzątka. Już jesienią odbędzie się w Rybniku Festiwal Nutrii! Sprawdźcie co znalazło się w programie festiwalu. Weźmiecie udział?

Jak informuje nas mieszkanka osiedla Nowiny, pomysł zorganizowania imprezy zrodził się spontanicznie. Rybniczanka sama chętnie odwiedza nutrie i regularnie je dokarmia. Uważa, że tym zwierzętom należy się szczególne miejsce w mieście, w tym na kulturalnej mapie Rybnika. Festiwal będzie odpowiedzią na te oczekiwania. Zaprasza na festiwal bez wyjątku wszystkich tych, którzy czują potrzebę wsparcia tych stworzeń.

- Planujemy ciekawe atrakcje dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy całe rodziny. W programie m.in. parada nutrii na wzór parady ryb, konkurs plastyczny "Ja i moja nutria", konkurs na piosenkę "z nutrią w tle" i konkurs poetycki na "Odę do nutrii". Zadbamy o malowanie twarzy i dmuchańce - mówi nam Pani Sabina, jedna ze współorganizatorek wydarzenia.  

Więcej szczegółów na temat wydarzenia wkrótce.

Planowany termin festiwalu to 19 września. Początek o 14:00. Parad ruszy spod bulwarów nad Nacyną.