W minioną niedzielę na Grzybówce odbył się II Festyn Zimowy "Białe szaleństwo". W tym roku śniegu zabrakło, za to humory dopisywały. Organizatorzy zadbali o różnorodne atrakcje dla całych rodzin.

Organizatorem festynu była Rada Dzielnicy Golejów, wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym Prezydenta Miasta Rybnika. Jak powiedział Przewodniczący Zarządu Arkadiusz Trzebuniak: Ze względu na niesprzyjającą aurę, musieliśmy się w tym roku wykazać dużą dozą kreatywności. I tak: zamiast bitwy na śnieżki i lepienia bałwana, odbył się konkurs na... szukanie bałwana. Zorganizowano też, w miejsce planowanego zjazdu na "byle czym", sprawnościowy "Bieg pod górkę". Poza nagrodami w postaci wejściówek na laserowego paintballa, bonu na serwis rowerowy i produktów kosmetycznych, uczestnicy konkursów otrzymali kalendarze dzielnicowe. Ponadto rozstrzygnięto konkurs na najlepszą rybnicką herbatkę "z prądem" - zwyciężył przepis na "Owocowego kopniaka" autorstwa p. Barbary Skupień.
Jednak największą atrakcją, zarówno dla małych, jak i dorosłych gości, był przejazd bryczką. Nie mogło oczywiście zabraknąć ogniska z pieczeniem kiełbasek oraz grzańców. 
Mimo niepogody, humory dopisywały. Całość najlepiej podsumował jeden z uczestników: świetna zabawa mimo braku śniegu.
Sponsorami nagród w konkursach był Laserhouse Rybnik i Apteka w Golejowie. Poczęstunek dla uczestników festynu ufundowała firma Domino Dominik Bugajski i piekarnia Pawła Janika.