Drugi raz w Polsce, a pierwszy raz w Rybniku, gościmy słynną Marjon van Grunsven, założycielkę Memento Dance Theater oraz byłą dyrektor Cirque de Soleil. Wraz ze swoimi asystentami - Oona de Cleyn oraz Jeffrey Stuut w dniach 17-24 sierpnia, bazując na tańcu współczesnym, jazzowym oraz akrobatyce, poprowadzą w Domu Kultury Chwałowice I Międzynarodowe Warsztaty w Rybniku: Taniec i Ruch. Efektem warsztatów dla publiczności będzie Pokaz Finałowy, który odbędzie się 24 sierpnia na płycie rybnickiego Rynku. Będzie to kreacja artystyczna składająca się z choreografii przygotowanej przez uczestników pod nadzorem Marjon van Grunsven w opracowaniu Wojciecha Chowańca - koordynatora warsztatów. Będzie to niesamowita, wizualna, taneczna uczta dla wielbicieli Sztuki, ale nie tylko.

Pokaz Finałowy

I Międzynarodowych Warsztatów w Rybniku:
Taniec i Ruch
w sobotę 24 sierpnia, godz 20:30.
Wstęp wolny.

I Międzynarodowe Warsztaty w Rybniku: Taniec i Ruch

17-24 sierpnia 2019 r.

I Międzynarodowe Warsztaty w Rybniku: Taniec i Ruch to spotkanie z Marjon van Grunsven, jej asystentami. To 6 pełnych dni warsztatów trenerskich, konsultacji oraz wspólnego tworzenia. Uczestnicy będą pracować nad swoimi kreacjami tworząc solo, duety oraz trio, poznając przy tym narzędzia choreograficzne przydatne do późniejszej indywidualnej pracy. Taniec modern jazz, ale głównie praca nad solówkami/duetami/trio pod jej okiem, jako trener/coach dla osób z doświadczeniem scenicznym oraz tanecznym z predyspozycjami fizycznymi, jak i wszystkich, dla których ruch sceniczny nie jest obcy. Celem warsztatów jest stworzenie warunków oraz nowej przestrzeni do rozwoju sztuk teatralnych i tanecznych w Polsce oraz na arenie międzynarodowej. Twórcza wymiana pomiędzy prowadzącymi, a uczestnikami warsztatów ma za zadanie rozszerzyć zakres umiejętności i wiedzy, podnosząc tym samym poziom jakości świadczonych usług artystycznych w Polsce, jak i na świecie.

W bezpłatnych Warsztatach w Rybniku, zgodnie z ich harmonogramem, weźmie udział 20 tancerzy, wyłonionych zpośród wcześniejszych zgłoszeń w oparciu o regualmin warsztatów. Organizatorem I Międzynarodowych Warsztatów w Rybniku: Taniec i Ruch jest Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach. Współorganizatorem i partnerem są: Centrum Sztuki i Rekreacji MOVYTZA oraz Teatr Ziemi Rybnickiej. Projekt jest współfinansowany przez Urząd Miasta Rybnik.