Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na listopadowe spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki.

W środę 6 listopada o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej (ul. Szafranka 7) w Rybniku uczestnicy klubu będą rozmawiać o książce „Kamień” Małgorzaty i Michała Kuźmińskich.

Moderatorem spotkania jest Grażyna Polnik.

 

„Kamień” – opis książki:

Trzeci etnokryminał Małgorzaty i Michała Kuźmińskich.

W romskiej osadzie na Sądecczyźnie znaleziono martwego chłopczyka o jasnej karnacji i włosach koloru pszenicy. Wkrótce policja odkrywa, że mieszka tam blondwłosa dziewczynka… Między Romami a ich sąsiadami od lat zbiera się na burzę. Teraz napięcie sięga zenitu. Anka Serafin na prośbę policji próbuje nawiązać kontakt z Romami. Mierzy się z murem milczenia i własnymi wyobrażeniami o roli antropologa. Tymczasem dziennikarz śledczy Sebastian Strzygoń jednym kamieniem porusza medialną lawinę. Narasta lęk, niezrozumienie i wrogość.

Jakie jeszcze tajemnice kryje społeczność tej z pozoru sielskiej krainy? Co jest faktem, a co uprzedzeniem? I czy kogoś obchodzi jeszcze prawda, gdy rozkręca się spirala nienawiści?

(Źródło: lubimyczytac.pl).

 

Z kolei w czwartek 28 listopada o godz. 16:00 w filii nr 2 PiMBP przy ul. Zebrzydowickiej 30 klubowicze będą dyskutować o książce „Gdyby ulica Beale umiała mówić” Jamesa Baldwina.

Moderatorem spotkania jest Hanna Koper.

 

„Gdyby ulica Beale umiała mówić” – opis książki:

Harlem, Nowy Jork. Tish i Fonny byli razem zawsze. Dorastali w jednej dzielnicy, w jednej społeczności, a ich miłość rosła wraz z nimi. Niepostrzeżenie stała się dla nich najważniejsza. I chociaż nie mają nic prócz siebie, Tish wierzy, że będą żyli długo i szczęśliwie.

W przeddzień ślubu Fonny zostaje oskarżony o gwałt. Ma mocne alibi, ale jest czarny. Tish zrobi wszystko, by wyciągnąć go z więzienia.

(Źródło: Wydawnictwo Znak).