Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wrześniowe spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki.

W środę 11 września o godz. 17:00 w Bibliotece Głównej (ul. Szafranka 7) w Rybniku uczestnicy klubu będą rozmawiać o książce „Misja: Encyklopedia” Arturo Pérez-Reverte. Moderatorem spotkania jest Grażyna Polnik.

„Misja: Encyklopedia” – opis książki:
Klimat osiemnastowiecznego Madrytu i Paryża, zakazana księga, nadciągająca rewolucja, historia przenikająca się ze współczesnością – Arturo Pérez-Reverte, autor bestsellerów, członek Hiszpańskiej Akademii Królewskiej, od pierwszej strony uwodzi czytelnika, zadając mu szelmowskie pytanie: „Gdzie kończy się fikcja, a zaczyna prawda?”.
(Źródło: Znak).

Z kolei 26 września o godz. 16:00 miłośnicy DKK w filii nr 2 (ul. Zebrzydowicka 30) będą dyskutować o książce pt. „Z nienawiści do kobiet” Justyny Kopińskiej. Moderatorem spotkań DKK w filii nr 2 jest Hanna Koper.

„Z nienawiści do kobiet” – opis książki:
Zbiór reportaży o najważniejszych sprawach, którymi żyła cała Polska. Z twórczości Justyny Kopińskiej wyłania się obraz nieskutecznego wymiaru sprawiedliwości i ludzi pozostawionych z poczuciem krzywdy. Po publikacji jej tekstów przestępcy trafiali do więzień, a w prawie wprowadzano zmiany dotyczące bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych.
(Źródło: swiatksiazki.pl).