Senior bezpieczny, zdrowy i aktywny to główne tematy, jakie będą poruszane podczas Jesiennej Biesiady Seniora, na którą już 14 listopada zaprasza Fundacja PGE Energia Ciepła. Wydarzenie jest organizowane przy wsparciu Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

14 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Seniora, z tej okazji organizatorzy zapraszają wszystkich seniorów z Rybnika i okolic, którzy chcą spędzić czas w radosnej atmosferze, dowiedzieć się jak zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, a jednocześnie wesprzeć Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Przegędzy.

Na uczestników czekać będą m.in. bezpłatne porady i konsultacje, a z biesiadnym programem muzycznym wystąpi duet zespołu HaNuta. Policjanci opowiedzą o sposobach działań przestępców wyłudzających pieniądze, udzielą praktycznych porad jak chronić się przed oszustami i zaprezentują mobilne aplikacje „Moja Komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Nie zabraknie dobrej zabawy przy kawie i słodkim poczęstunku, będzie wspólny śpiew, humor oraz konkurs na najładniejsze, jesienne nakrycie głowy. Wydarzenie poprowadzi konferansjer i wodzirej Marian Kotyrba.

W programie:

- „Seniorze nie daj się oszukać” – prelekcja i porady Policji.

- Występ duetu zespołu HaNuta.

- Badanie wzroku i słuchu.

- Pomiar ciśnienia tętniczego oraz poziomu cukru we krwi.

- Zabiegi lecznicze, masaże antystresowe, konsultacje fizjoterapeutyczne.

- Fitness dla Seniorów.

- Konsultacje dotyczące zdrowego żywienia.

- Zabiegi pielęgnacyjne na dłonie oraz badanie cery.

 

Jesienna Biesiada Seniora – czwartek, 14 listopada, godz. 16:00-19:30, Klub Fundacji PGE Energia Ciepła w Rybniku, ul. Podmiejska 43 (budynek obok basenu przy elektrowni).

Bilety w cenie  25,00 zł  do nabycia w kasie basenu oraz sekretariacie Fundacji PGE Energia Ciepła do 12 listopada 2019 r. Cały dochód ze sprzedaży biletów będzie przekazany na Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Przegędzy.