| Źródło: Materiały nadesłane, zdj. rybnik.eu

Skomentuj jako pierwszy!

Zrzutka dla "Bistra z Ikrą"

Spółdzielnia Socjalna "Z Ikrą", która zatrudnia osoby niepełnosprawne, potrzebuje wsparcia, by przetrwać ciężki okres. Nie dajmy im zniknąć z gastronomicznej mapy Rybnika!

Bistro z Ikrą powstało by dać pracę osobom niepełnosprawnym, które na rynku pracy mają zdecydowanie trudniej. Aktualnie nasza kadra składa się z 10 osób w tym 8 osób z różnymi niepełnosprawnościami. Przez prawie dwa lata nasz zespół przeżył wiele cudownych chwil jak chociażby zdobycie 3 miejsca w regionalnym konkursie Lodołamacze, ale też wiele ciężkich po których jednak podnosiliśmy się i działaliśmy dalej. Aktualnie bez pomocy z zewnątrz, bez Waszej pomocy już się nie podniesiemy. Z dniem 31 marca kończą się umowy pracownicze, jesteśmy przed bardzo trudną decyzją co robić dalej ?? Stan epidemii ogłoszony klika dni temu nie napawa optymizmem i spodziewamy się, że zostaną utrzymane decyzje w sprawie zamknięcia lokali gastronomicznych (tylko wynos i dowóz). Mamy zatem TYDZIEŃ na podjęcie decyzji czy zakończyć działalność Bistro a tym samym zatrudnienie. Możecie nam pomóc podjąć tę decyzję dokonując wpłat na bieżącą działalność Bistro.

Aktualnie tylko dowozimy obiady, odpadły nam cateringi, konferencje, szkolenia, imprezy plenerowe (znaczna część już jest odwołana) dodając do tego brak sali wiemy, że nie damy rady utrzymać miejsc pracy. Przeszliśmy długą drogę od 23 kwietnia 2018 roku, wiele się nauczyliśmy, wydaliśmy tysiące posiłków, usłyszeliśmy mnóstwo pozytywnych opinii, mamy wielu stałych gości, a każdego tygodnia odwiedzają nasze bistro nowe osoby. Mamy plany na sezon letni, mamy plany by nasze przedsiębiorstwo społeczne zatrudniło kolejne osoby z niepełnosprawnościami. Aby jednak je zrealizować musimy przetrwać najbliższe tygodnie...

Każda kwota jest ważna w myśl zasady ZIARENKO DO ZIARENKA. Wierzymy, że dotychczasowa dobra opinia o nas sprawi, iż nie pozwolicie nam zniknąć z mapy gastronomicznej Rybnika. Każda osoba jest bardzo mile widziana w naszym bistro zarówno teraz (odbierając obiad na wynos) jak i po wygranej walce z koronawirusem. Każdemu chcemy podziękować zarówno słowem jak i tym co mamy najlepsze czyli domowymi obiadami.

DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE I ZROZUMIENIE

Zrzutka: https://zrzutka.pl/e84254

Publikacja:

Magdalena Palowska-Trzebuniak


Więcej od - Magdalena Palowska-Trzebuniak

Napisz komentarz

Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj
Jak chcesz się przedstawić?