Wracamy do sprawy Pani Katarzyny z Chwałowic, której sytuacja rodzinna była bardzo trudna. Na szczęście widać światełko w tunelu dzięki życzliwym osobom, które realnie pomogły i pomagają, aby rodzina wróciła do swojego mieszkania, które było w katastrofalnym stanie.

Praca w mieszkaniu wre, robotnicy kują ściany i wiadrami wynoszą gruz. Potrzebna jest więc każda para rąk do pomocy.
Sytuację na bieżąco można śledzić na na grupie na Facebooku: Nowy start - pomagamy rodzinie z Chwałowic

W zbiórce na przeprowadzenie niezbędnych prac zebrano ponad 13 tys. zł z podanych 25, niestety kwota na tak duży remont może nie wystarczyć, więc każda złotówka się przyda. 

Rodzinę Pani Katarzyny spotkała też fala hejtu, a w szczególności jej dzieci.
- To naprawdę przykre, z jakimi przeszkodami muszą się borykać. Myślałyśmy, że największą przeszkodą jest brak pieniędzy i czasu, ale nienawiść i zazdrość sąsiadów są tutaj cięższą barierą. Cieszę się, że pomimo nienawiści jaka ich spotyka, nie poddali się i działają dalej. Robią to dla dzieci, tak samo jak my wszyscy - zaznacza jedna z wolontariuszek, która pomaga rodzinie Pani Katarzyny.
- Jesteśmy osobami, które znają całą sytuację z bardzo bliska, widziałyśmy wszystkie dokumenty łącznie z zarobkami i sytuacja faktycznie jest bardzo trudna. Pan Grzegorz (mąż pani Kasi) odkąd stracił pracę w wyniku pandemii od razu szukał kolejnej i pracuje, jednak jest na okresie próbnym, dlatego jego zarobki jeszcze nie są wystarczające na pokrycie kosztów remontu - dodaje.

Rodzina ma przydzielone mieszkanie zastępcze do końca sierpnia, do tego czasu chce wykonać niezbędny remont, aby móc wprowadzić się przed startem nowego roku szkolnego.
 
- Na szczęście jest sporo osób, które wspierają tę rodzinę. Jedną z nich jest koleżanka Pani Katarzyny - wolontariuszka Anita, która na bieżąco relacjonuje postępy remontu na grupie i jest głównym organizatorem tej pomocy - podkreśla jedna z wolontariuszek.
Pani Anita na grupie dziękuje też paniom z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku oraz wiceprezydentowi Miasta Rybnika Piotrowi Masłowskiemu za pomoc oraz udostępnienie kontenera na okres przeprowadzanego remontu:
https://rybnik.dlawas.info/pomagamy-rybnik-dla-was/potrzebna-pomoc-dla-rodziny-z-chwalowic/cid,20164,a


- Ogromną pomoc zorganizowała także wolontariuszka Katarzyna, z nią przybył także ksiądz Adrian wraz z całą wspólnotą i trenerem. To naprawdę dobrzy ludzie, którzy zasługują na pomoc. Cieszymy się, że w tak trudnym czasie ludzie potrafią się jeszcze zjednoczyć i wspólnie działać
- podsumowuje.

Link do zrzutki na remont mieszkania rodziny Pani Katarzyny: https://zrzutka.pl/m5ny39