Piotr Kuczera to rybniczanin, jeden z najlepszych polskich dżudoków i nasza nadzieja olimpijska. Jest zawodnikiem Klubu Sportowego "Kejza Team" Rybnik, reprezentantem Polski w dżudo, czterokrotnym Mistrzem Polski, medalistą Mistrzostw Europy Seniorów w Kazaniu w 2016 r., brązowym medalistą Mistrzostw Europy Młodzieży oraz brązowym medalistą Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Juniorów. Od dziecka jego marzeniem jest medal Igrzysk Olimpijskich. Taka szansa na realizację tego marzenia jak teraz może się już nie powtórzyć, a olimpiada w Tokio tuż, tuż... Niestety, obecny konflikt części naszej kadry z trenerem i zarządem Polskiego Związku Judo powoduje, że nasz dżudoka może na Igrzyska zwyczajnie nie pojechać. Najpierw musi zdobyć bowiem olimpijską kwalifikację, a do tego niezbędne są liczne starty i przygotowania, generujące ogromne nakłady finansowe, które bez wsparcia związku zawodnik musi pozyskać na własną rękę. Pomóżmy mu spełnić marzenie o medalu na Igrzyskach.

Konflikt części reprezentantów naszego kraju z Zarządem Polskiego Związku Judo i trenerem kadry rozpoczął się od braku rekomendacji dla niektórych naszych zawodników, w tym Piotra Kuczery, mimo spełnienia przez nich warunków kwalifikacji, do startu w tegorocznych  Mistrzostwach Świata w Japonii. O tej sytuacji pisaliśmy: https://rybnik.dlawas.info/sport/mistrzostwa-swiata-w-judo-piotr-kuczera-poza-kadra/cid,12267,a 

Piotr Kuczera znalazł się poza w związku z czym stracił finansowanie w startach i turniejach międzynarodowych. Koszt zaplanowanych już na ten rok startów i zgrupowań to ponad 20 tysięcy złotych. Zawodnik sam z własnych oszczędności dokłada już do przygotowań, ale wiadomo, że to nie wystarczy. Fakt, że Piotr Kuczera jest prawdziwym fighterem udowodnił już wielokrotnie na macie, jednak w walce z niezrozumiałymi decyzjami działaczy jest bezradny, bo bez występów na zawodach rangi Grand Prix czy Grand Slam i kontaktu z czołówką światową przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie będzie mógł zobaczyć tylko w telewizji.

Zaplanowane starty do Piotra Kuczery do końca roku:

  • PERTH OCEANIA OPEN
  • GRAND SLAM OSAKA + CAMP

Zebrana kwota zostanie przeznaczona w 100% na szkolenie i rozwój zawodnika w drodze do Igrzysk w Tokio 2020.

Tu możesz dokonać wpłaty:

WPŁATA