Rafał Chmielarz z Rybnika walczy z chorobą, na którą nie ma skutecznego lekarstwa. Potrzebuje stałej rehabilitacji. Można pomóc Rafałowi poprzez zbiórkę, a także grupę, na której do niedzieli prowadzone są ciekawe licytacje.

O Rafale już informowaliśmy - chłopiec zmaga się z dystrofią mięśniową Duchenne’a:
https://rybnik.dlawas.info/pomagamy-rybnik-dla-was/pomozmy-rafalowi/cid,13077,a
https://rybnik.dlawas.info/pomagamy-rybnik-dla-was/rafal-pilnie-potrzebuje-pomocy/cid,15800,a


- Długa droga do diagnozy, przerażenie i strach, z którym borykamy się właściwie każdego dnia. Każdy poranek może oznaczać, że straciliśmy coś bezpowrotnie. Najgorsza jest świadomość, że na tę chorobę nie istnieje skuteczne lekarstwo, a jedyny ratunek jest poza naszym zasięgiem. 

Dzieci w wieku mojego synka bawią się, spotykają z rówieśnikami, budują relacje na podwórkowych boiskach, chodzą na treningi - Rafał już nie chodzi. Dziś nie ma już siły na takie rzeczy, jego nogi są bezwładne. Choroba, która zabrała mu dzieciństwo, normalność to  Uszkodzony gen doprowadza do tego, że jego mięśnie nieodwracalnie znikają każdego dnia. Wszystko powoli słabnie: ręce, nogi. Następnie choroba odbiera zdolność do jedzenia i mówienia, atakuje układ oddechowy. Dystrofia sprzężona jest z płcią - przegrywa z nią, bo urodził się chłopcem! Przegrywa, choć walczy ze wszystkich sił. Każdy ruch kosztuje go mnóstwo energii, czasem powoduje ból, a jednak mój synek zaciska zęby, przełyka łzy i rusza do dalszej walki. Niestety, nawet przy ogromnym wysiłku i wielkim zaangażowaniu to może być za mało... - mówią rodzice chłopca.

Jak można pomóc?

Rybniczanin pilnie potrzebuje pomocy. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na stała rehabilitację, na to, by mógł wyjechać na turnus rehabilitacyjny.

Do niedzieli na grupie https://www.facebook.com/groups/632895144184336/?ref=share będą prowadzone licytacje dla Rafała. Je
st to grupa, która wcześniej zbierała środki dla Tosi, a teraz, po osiągnięciu potrzebnej dziewczynce kwoty, pomaga innym dzieciom. Zapraszamy do dołączenia, licytacji, jak i przekazywania przedmiotów na licytacje.
A tam sporo się dzieje! Dziś np. kończy się licytacja koszulki Ruchu Chorzów z autografami, do zdobycia będą też vouchery na burgery.

Można też wesprzeć rybniczanina zbiórką:
https://www.siepomaga.pl/rafal-chmielarz