W ostatnich dniach pisaliśmy o Śląskiej Tarczy Antydyskryminacyjnej zainicjowanej przez europosła Łukasza Kohuta. Zdaniem członków Konfederacji Korony Polskiej z rejonu Rybnika, "tarcza, która w założeniach ma reagować na przejawy dyskryminacji w stosunku do mieszkańców Śląska, (...) budzi tylko stare demony podziału i niechęci", dlatego Konfederacja wyszła z ciekawą i pozytywną inicjatywą "Śląskie na wakacje", która ma na celu ukazywać piękno naszego regionu i wspierać jego pozytywny obraz, by zachęcić mieszkańców reszty kraju do odwiedzin Śląska, zaś Ślązaków ma zachęcić do spędzenia wakacyjnego wypoczynku w najbliższej okolicy. Co sądzicie o tym pomyśle?

Jak mówią organizatorzy przedsięwzięcia "Śląskie na wakacje" akcja Łukasza Kohuta, która ma "z założenia (...) reagować na przejawy dyskryminacji Ślązaków, głównie w sferze dostępu do miejsc wypoczynku" w ich odczuciu "antagonizuje jedynie mieszkańców Śląska z resztą kraju".

- Zamiast promować pozytywny przekaz, buduje kolejne mury. Mury, które powstały przez medialną panikę i propagandę, jakiej ulegli mieszkańcy Polski, w stosunku do Ślązaków. Koniec końców mamy wolność i własność prywatną i każdy może przyjąć lub nie przyjąć kogo zechce. Dlatego my, zamiast ukazywać Śląsk jako miejsce ludzi obrażalskich, rozpoczynamy akcję: "Śląsk na wakacje". Będziemy chcieli zachęcić mieszkańców reszty kraju do odwiedzin naszego pięknego regionu. A Ślązaków do spędzenia wakacyjnego wypoczynku w najbliższej okolicy. Dlatego stworzyliśmy informacyjną stronę na Facebooku. Będziemy tam opisywać kolejne atrakcje regionu, a także działania dla zdrowia i bezpieczeństwa podejmowane na Śląsku - mówią nam inicjatorzy akcji. 

- Ma to być pierwszy etap budowania innego wizerunku Śląska i Ślązaków niż ten, który forsuje Pan Kohut - dodają.

Na temat akcji w mediach społecznościowych przeczytacie: