Nadleśnictwo Spychowo - Lasy Państwowe przygotowało materiał na bardzo przyziemny, aczkolwiek kłopotliwy temat - jak z szacunkiem dla przyrody i nas samych "strzelić dwójkę" w lesie?

Wielu z nas chętnie wypoczywa w lesie, zwłaszcza, że aura zachęca do wędrówek po leśnych ścieżkach. Podczas obcowania z przyrodą może na zaskoczyć potrzeba fizjologiczna, tak jak miało to niedawno miejsce podczas zajęć w terenie z Nadleśnictwem Spychowo. Podczas zajęć jedno z dzieci miało problem z wymienionym tematem. Spontanicznie przygotowano więc materiał:
"Zrobiliśmy więc praktyczne zajęcia i postanowiliśmy podzielić się wiedzą ze wszystkimi!" - mówią autorzy instrukcji, która stała się bardzo popularna w sieci i ogólnopolskich mediach. "Jak z szacunkiem dla przyrody i nas samych w lesie zrobić kupę? To takie proste: W przeciągu kilku godzin leśne żuki zajmą się naszą kupą i nie będzie po niej śladu. Mech będzie rósł dalej w tym samym miejscu a ci którzy przyjdą po nas do lasu nie zobaczą stada papierzaków i z uśmiechem pospacerują dalej".