Trwają zmagania uczniów w Pojedynku na Słowa. Konkurs to kuźnia talentów, w niej zaczynali, dziś aktorzy, muzycy i wokaliści jak: Karina Abrahamczyk-Zator, Jarosław Hanik, Anna Pawlus, Magdalena Lepiarczyk, Mateusz Banaszkiewicz, Kuba Blokesz, Magdalena Lepiarczyk, Piotr Tłustochowicz, Mateusz Piecowski i wielu innych. W miniony piątek w Dom Kultury w Chwałowicach wystąpiły drużyny z Zespołu Szkół Technicznych z Wodzisławia Śląskiego i i IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rybniku. Uczniowie z rybnickiego liceum znaleźli się w półfinale.

Gościem specjalnym w koncercie „Taki pejzaż” była Dorota „Sowa” Kuziela, laureatka pierwszej nagrody na festiwalu „Wschody” w Lublinie, „Łaźnia” w Radomiu (2017), Grand Prix festiwalu im. Piotra Skrzyneckiego w Mińsku Mazowieckim (2017), festiwalu FRAZY w Poznaniu (2018). Zdobywczyni drugiej nagrody na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, jak również nagrody im. Wojtka Bellona za walory tekstów piosenek. Znalazła się w finale Przeglądu Piosenki Aktorskiej (2017), za własne piosenki została nagrodzona Grand Prix na międzynarodowym festiwalu bardów OPPA 2018. Uczestniczyła również w 3 etapach „The Voice of Poland”.

W półfinale Pojedynku znalazła się już drużyna z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Rybniku i z Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku.

29 listopada w w konkursie wystąpią: Zespół Szkól nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku, Zespół Szkół nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żorach. W programie koncert: ,,Przeciwwaga” - zaśpiewa Gabriela Kundziewicz i Dawid Gębala.

6 grudnia zmierzą się: Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku i Zespół Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach. W programie koncert laureatki głównej nagrody OFPA 2019 Natalii Skorupki z zespołem Coffee Experiment.