Dzień Otwarty szkoły to dla kandydatów doskonała okazja do poznania przyszłej placówki "od kuchni", a dla uczniów i nauczycieli możliwość zaprezentowania walorów szkoły, osiągnięć i oferty edukacyjnej. Większość rybnickich szkół ponadgimnazjalnych otwiera drzwi dla potencjalnych uczniów w kwietniu, dlatego przygotowaliśmy dla gimnazjalistów ściągę - co, gdzie, kiedy?

Rozkład jazdy:

- 7 kwietnia - Dzień Otwarty w Zespole Szkół Budowlanych. W godzinach od 10.00 do 13.00 będzie można poznać ofertę edukacyjną „Budowlanki”, zobaczyć pracownie przedmiotowe, bazę sportową i poznać nauczycieli. Na zmęczonych gości czekać będzie kawiarenka z pyszną kawą i ciastami. 
- Również w najbliższą sobotę kandydatów zaprasza Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Tadeusza Kościuszki. "Mechanika" będzie można zwiedzać w godz. 9:00-12:00. 
- 7 kwietnia od godz. 10:00 potencjalnych uczniów w swoich murach będzie gościć Zespół Szkół Zawodowych. Zostanie przedstawiona oferta kształcenia w Liceum Mundurowym, w Branżowej Szkole I Stopnia i w oddziałach gimnazjalnych z przyuczeniem zawodowym. W programie m. in.: prezentacja broni i wyposażenia wojskowego, musztra paradna w wykonaniu uczniów klas mundurowych, możliwość spotkania z doradcą zawodowym.
- W Zespole Szkół Urszulańskich Dni Otwarte odbędą się 07 kwietnia 2018 r. - dla kandydatów do 7 klas SP, zaś 13 kwietnia (piątek) -dla kandydatów do liceum.

- II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. Frycza Modrzewskiego zaprasza kandydatów do zwiedzania szkoły w sobotę 14 kwietnia w godz. 9:00-13:00. W programie: występy uczniów, zajęcia otwarte (m. in. lekcje historii, warsztaty chemiczne, pokazy fizyczne, warsztaty rękodzieła), prezentacja stoisk przedmiotowych, konkurs czytelniczy „Czytam, bo lubię… moja ulubiona książka”.
 
- Jutro jest nasze... "Kopernik" to hasło Dnia Otwartych Drzwi, który odbędzie się 21 kwietnia w godz. 10:00-12:00 w IV Liceum Ogólnokształcącym

- Dzień otwarty w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich zostanie zorganizowany w piątek 27 kwietnia w godzinach 12:00-15:00. O godzinie 12:30 występ uczniów w spektaklu pt. „Eternal Sins". O 12:00 i 13:15 w sali chemicznej prezentacja ciekawych doświadczeń.