Data wydarzenia: 12.09.2019 17:00 - 12.09.2019 18:00
Miejsce wydarzenia: halo! Rybnik, ul Sobieskiego 20

Można powiedzieć, że z pieniędzmi jest dokładnie tak, jak o nich myślimy! Często nawet nie wiemy, co myślimy o pieniądzach, bo często boimy się nawet o nich myśleć, mówić, boimy się tematu dotykać. Co chciałbyś, aby zmieniło się w Twoich finansach? Czy chciałbyś coś zmienić w swojej przestrzeni finansowej? Jeśli tak, serdecznie zapraszamy na warsztat „Jak stać się pieniędzmi?”

Punkt Informacji Miejskiej halo! Rybnik (ul. Jana III Sobieskiego 20) zaprasza w czwartek 12 września o godz. 17.00 na bezpłatny warsztat poświęcony gospodarowaniu pieniędzmi. Prowadzenie: Marcin Marcinkowski.

Jedną z najbardziej znanych wymówek, które zatrzymują nas w tworzeniu, dążeniu do czegoś, rozpoczęciu czegoś nowego, jest zdanie „nie mam pieniędzy”. W zasadzie, jeśli komuś powiesz, że nie masz na coś ani czasu ani pieniędzy, to najszybciej da Ci spokój i nie będzie już do niczego więcej Cię namawiał... Nie mam pieniędzy jest też ulubioną wymówką na to, aby odmówić jakieś przyjemności naszym bliskim, dzieciom, itd...

Jednym z moich ulubionych dowcipów dotyczących pieniędzy jest np. taki:

- Kochanie, jaki prezent chciałbyś dostać na urodziny?

- Żadnego, nie mamy pieniędzy!

Gdzieś nauczyliśmy się i doświadczyliśmy, że zdanie "nie mam pieniędzy" pozwala pozbyć się paru problemów. Owszem, jeśli natrętnemu sprzedawcy odpowiadamy "nie mam pieniędzy", udaje nam się pozbyć kłopotu. Natomiast, jeśli taką samą wymówką obdarowujemy siebie i w naszej głowie często brzmi „nie mam pieniędzy”, przez co odmawiamy sobie np. prawdziwej przyjemności, to wtedy taka staje się nasza rzeczywistość. W tym momencie zaczynamy naprawdę nie mieć pieniędzy.

Podczas spotkania będzie można sprawdzić, co tak naprawdę myślimy o pieniądzach i jak to się przekłada na nasze finanse. Przedstawione zostaną narzędzia, które pozwolą Ci zmienić Twoją relację z pieniędzmi, Twoje postrzeganie pieniędzy i pozbyć się tych wszystkich natrętnych obaw związanych z przyszłością Twoich finansów.

Po tym spotkaniu, będziesz mógł mieć łatwo z pieniędzmi, rozmową o pieniądzach, budowaniem własnej relacji z pieniędzmi. Dowiesz się, jak możesz stać się zaproszeniem dla pieniędzy w swoim życiu i czym jest bycie pieniędzmi.