Na odwiedzających czekają już magiczny świat LEGO oraz Kolejkowo, czyli zaskakująca wciąż nowymi elementami największa kolejowa makieta w Polsce. Czynna jest też wystawa pająków i skorpionów. Europa Centralna zadbała o to, by podczas wizyty w centrum wszyscy czuli się bezpiecznie.

Przy zachowaniu pełnego rygoru sanitarnego, ale wciąż w atmosferze niezapomnianych emocji – tak przebiega teraz zwiedzanie wystawowych ekspozycji w Europie Centralnej. Po zniesieniu obostrzeń, znów mogą one cieszyć oko klientów!

Po przerwie otworzyła się Międzynarodowa Wystawa Budowli z Klocków LEGO prezentująca zachwycające, gigantyczne konstrukcje obiektów, pojazdów i sławnych postaci. Czynna jest także 3D Trick Gallery – największa w Polsce kolekcja trójwymiarowych obrazów, które nie tylko zaskakują i pobudzają wyobraźnię, ale też niezwykle szybko zapełniają kartę pamięci w telefonach i aparatach fotograficznych.
Miłośnicy egzotycznych stworzeń znów mają okazję zobaczyć z bliska ponad 50 niezwykle rzadkich i fascynujących gatunków pająków i skorpionów, a wśród nich m.in. czarną wdowę, uważaną za jednego z najbardziej jadowitych pająków na świecie czy ptasznika goliata, największego przedstawiciela tego gatunku na ziemi.

Niewiele osób miało w ubiegłym roku możliwość zobaczyć najnowszą makietę w Kolejkowie. Czas, by to nadrobić! Do Śląska w miniaturze dołączył jeszcze średniowieczny zamek w Będzinie z odbywającym się turniejem rycerskim. W wersji mikro można też podziwiać rekreacyjną odsłonę Zagłębia Dąbrowskiego – jezioro z żaglówkami, rowerami wodnymi oraz plażą
i kempingiem. Ta unikatowa makieta, wykonana z największą starannością o najmniejszy detal i zajmująca aż 900 metrów kwadratowych powierzchni, dostarcza podczas każdej wizyty zupełnie nowych wrażeń.

„Cieszymy się, że możemy już zaprosić klientów nie tylko na zakupy, ale także na wyjątkowe atrakcje dostępne w naszym centrum. Organizatorzy wystaw zadbali o bezpieczeństwo wszystkich gości. Liczba wchodzących osób będzie na bieżąco regulowana, aby zapewnić wszystkim zachowanie wymaganej odległości od innych osób oraz komfort zwiedzania” – mówi Katarzyna Lenartowicz, dyrektor Europy Centralnej.